Prodej fotek

Co si ode mne můžete koupit:

Podle mého názoru je fotografií pouze reálný papírový obraz nebo jeho jiná hmotná analogie. Neprodávám proto své fotky v podobě počítačových souborů, ale jen řádné autorské tisky/zvětšeniny, jejichž původ osobně garantuji prostřednictvím tzv. autorského štítku (viz další text).

Podmínky prodeje:

Fotografie je reprodukční umění a teoreticky je možné od každé fotografie udělat téměř nekonečné množství kopií. Zájemci o fotografie by ale měli mít jistotu, že od každé fotografie bude vytvořeno jen limitované množství zvětšenin. Proto se v případě prodeje fotografie smluvně zavazuji, že nebude vytvořeno více než X signovaných autorských tisků (zatím používám X = 10-25 kusů, do tohoto počtu se nepočítají 2 autorské kopie pro mou osobní potřebu). Velikost prodávaných zvětšenin a autorský štítek dodávaný spolu s fotografií (je na něm název fotografie, informace o místě, času a podmínkách pořízení fotky a také můj vlastnoruční podpis) zaručují, že je fotka udělaná z autorského digitálního nebo filmového originálu, a nejde tedy o pokoutní kopii staženou třeba z internetu. Přímo z autorského štítku fotografie i z textu smlouvy musí být rovněž patrné, o kolikátou zvětšeninu fotografie se jedná a kdy byla vytvořena.

Práva k prodané fotografii samozřejmě bez souhlasu kupujícího nepostupuji jiné osobě (např. fotobance). Originální digitální soubor nebo negativ zůstává výhradně v mém vlastnictví.

Cena fotografie:

Základním formátem prodávané fotografie je rozměr 70x50 cm případně u nestandardních formátů 70 cm jako delší strana fotky (v tomto formátu byly fotografie představeny na všech mých dosavadních výstavách - 2x v Dobřichovicích, v Galerii ČS v Rytířské ulici i v Praze -Vršovicích). Podle toho, o jakou jde fotografii (záleží např. na tom, jakou má „výstavní historii“) a kolikátá je to zvětšenina, se cena pohybuje orientačně od 3 500 Kč do 6 000 Kč (bez rámu). Ve speciálních případech, např. když už jsou k dispozici jen poslední zvětšeniny (jde tedy o mimořádně žádanou fotografii) se může cena dostat výš. Záleží ovšem vždy i na mnoha dalších okolnostech, např. na počtu prodávaných kusů, každý obchod je proto sjednáván individuálně a s individuálními podmínkami a cenou a vyřizuji ho osobně. Každého zájemce o své fotografie chci osobně poznat a osobně mu zajistit plnou spokojenost s výběrem obrazů a jejich finální kvalitou. Neosobní e-shop u mne zatím opravdu nenajdete :-).